Hasznos tanácsok

Fűtési rendszerek átmosása

A fűtési rendszer átmosása a korrózió következtében keletkező korróziós termékek, iszap és vízkő eltávolítása miatt nagyon fontos. A készülékben lerakódó szennyeződések működési zavart okozhatnak a kazán üzemében, a hőcserélőben lerakódva rontják a hőátadást, a készülék hatásfokát. Az átmosás után javasolt olyan védőfolyadék használata is, amely védelmet nyújt a korrózió kialakulása és a vízkő lerakódása ellen. Valamint célszerű egy iszapleválasztó beépítése, mivel az átmosás után még maradhat a rendszerben szennyeződés a "holt" területeken (pl. radiátor sarkai). Évente célszerű ellenőrizni a védőfolyadék koncentrációját.

Spóroljon az energiával

Évente akár tízezreket is megspórolhat fűtési számlájából megfelelő üzemeltetés mellett. Már egy programozható szobatermosztát, és/vagy a radiátorszelepekre szerelt termosztátok is jelentős (8-10%-os) költségcsökkentést eredményezhetnek. Jelentősebb megtakarítást természetesen csak átfogóbb beruházásokkal érhetünk el, mint például:

  • nyílászárók cseréje
  • az épület megfelelő hőszigetelése
  • korszerűbb kazán felszerelése
  • stb

Olvassa el ide vonatkozó cikksorozatunkat ha többet szeretne megtudni!

Fernox ? az Ön fűtési rendszere védelmében

A FERNOX cég áltat fejlesztett termékek megoldást nyújtanak új és régi rendszerek tisztítására és védelmére. Egy 80-100m2 lakóépület fűtési rendszerének átmosása és védőfolyadékkal való feltöltése min. 6-8 órát vesz igénybe, amennyiben a rendszerben még nem alakult ki elzáródás vagy nagyobb mennyiségű lerakódás. Egy új fűtési rendszert már az első beüzemelés során célszerű átmosni, és védőfolyadékkal feltölteni, hogy elkerülhessük az iszaplerakódásból, a vízkő képződésből illetve korrózióból adódó meghibásodását.

Védjük csaptelepeinket

A hagyományos gumi szeleptányér tömítésű csaptelepek javítása általában egyszerűen megoldható a tömítés cseréjével, vagy szelepfenék marás segítségével. A mai igen elterjedt kerámiabetétes csaptelepeknél azonban már nem ilyen egyszerű a helyzet. Egyrészt sokkal érzékenyebbek a finomabb szennyeződésekre, másrészt a javításuk is sokkal költségesebb. Sokszor csak a csaptelep cseréje nyújt megoldást. Ezért ha lehetőségünk van, célszerű beépíteni egy központi vízszűrőt, ami megakadályozza a finomabb szennyeződések rendszerbe való jutását. Amennyiben erre nincs lehetőség, akkor érdemes a sarokszelepeket lecserélni szűrőbetétes sarokszelepre. Sajnos ez utóbbi megoldás általában a mosdó, a mosogató és bidé csaptelepek esetében lehetséges, de pl. a kádtöltő csaptelepeknél egyáltalán nem, vagy csak nagyobb átalakítással oldható meg.